Skip to main content

CRM ve Veri Analizi

Bilimsel ve veri odaklı pazarlamayı öğrenmek için eğitimin içeriğine göz atın.

CRM ve Veri Analizi Eğitim İçeriği


CRM ve Veri Analizine Giriş

CRM ve veri analizi hakkında temel bilgileri öğrenerek, CRM ve veri analizi jargonuna hakim olacaksınız. Bu aşamada CRM nedir, CRM’in temel kavramları nelerdir veri analizi nasıl yapılır konularını ele alacağız.

CRM Yazılımları ve Araçları

Bu aşamada sektörde firmaların kullandığı CRM yazılımlarını ve araçlarını yakından inceleyeceğiz. Gerçek verilerden hareketler yazılarımların ve araçların uygulamlarını gerçekleştirerek tecrübe kazanacağız.

İş Modelleri ve CRM

Bu aşamada farklı iş modelleri üzerinden CRM ilişkisini konuşarak var olan dataların nasıl sınıflandırılacağını konusunda bilgiler edineceğiz. Farklı data setleri ile uygulamaya yönelik örnekler yapacağız.  

CRM Haritası Oluşturma

Bu aşamada CRM’i iş modeline ve data analizine göre CRM haritası çıkarmayı öğreneceğiz. Uygulamalı olarak farklı iş modelleri için CRM haritaları oluşturacağız. Grafiksel bir gösterim ile ilerleyeceğiz. 

CRM Entegrasyonu

İş birimlerinin ve dijital dünyada yer alan araçların CRM ile entegrasyonun sağlanmasında izlenecek adımlarının belirleyeceğiz. Uygulamalı bir şekilde adımların nasıl hayata geçireceğimizi tartışacağız.

Veri Analizi ve İş Zekası

Tüm çalışmalar sonucunda CRM ve veri analizi sonucunda elde edilecek sonuçların değerlendirilmesi, gösterimi ve raporlanmasıyla ilgili detayları bu aşamada ele alacağız. 


“Mükemmellik olağanüstü şeyler yapmakla değil, sıradan şeyleri olağanüstü yapmakla elde edilir.

Anjelique Arnold – Yapımcı

Sık Sorulan Sorular

CRM ve veri analizi eğitimi kimler için?

Bu eğitim, CRM ve veri analizi konusunda bilgi edinmek isteyen, data odaklı bir mindset’e sahip olmak isteyen pazarlama profesyonelleri, girişimciler, yöneticiler için uygundur. 

CRM ve veri analizi eğitimi ne kadar sürecek?

CRM ve veri analizi eğitimi ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmektedir. İhtiyaçlarınıza göre CRM ve veri analizi eğitimi planlanır ve size özel bir hale getirilerek sunulur.

CRM ve veri analizi eğitimi sonunda ne kazanacağım?

CRM ve veri analizi eğitimi sonunda, müşteri ilişkilerinizi güçlendirmek, verilere dayalı kararlar almak, satış ve pazarlama stratejilerinizi veriye dayalı bir şekilde geliştireceksiniz. 

Girişimcilik eğitimi almadan önce bir ön bilgiye ihtiyacım var mı?

Hayır. Girişimcilik eğitimi almadan önce herhangi bir ön bilgiye ihtiyacın yok. Eğitimin kurgusu 0’dan ileri düzeye taşıyacak şekilde hazırlanmış olup tüm ihtiyaçlarına yanıt verecektir. 

İletişime Geç