Skip to main content

Sosyal Medya Danışmanlığı

Markanızın sosyal medyada büyümesini sağlayacak öneriler ve uygulamalar sunuyorum. 

Sosyal Medya Danışmanlığı Adımları

Audit

Sosyal medya hesaplarınızın mevcut durumunu ortaya koyarak bir durum analizi yapıyorum.

Strateji

İşleriniz için büyümeyi sağlayacak olan sosyal medya platformlarını belirleyerek, bu platformlar için içerik fikirleri geliştiriyor ve sosyal medya reklamlarınızı yönetiyorum.

Analiz

Sosyal medya metriklerinizden hareketle durum analizi yaparak büyüme adımlarınızı belirliyorum. 

“Markalaştırma sizi diğerlerinden ayıran şeylerdir. Müşteriler için doğal mıknatıstır.”

Mary Van Da Wiel – CEO

Sık Sorulan Sorular

Sosyal medya nedir?

Sosyal medya markalar ve kullanıcılar için farklı anlamlar ifade eder. Sosyal medya, markalar için hedef kitlelerine ulaşmak amacıyla kullanmaları gereken en önemli dijital pazarlama kanallarının başında gelir. Kullanıcılar için sosyal medya ise iletişim kurmak ve diğer kişilerle etkileşime girmek için kullandıkları dijital platformlardır.

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal medya yönetimi, hedef kitlenize uygun içeriklerin belirlenmesi, dağıtılması ve bu paylaşımların düzenli olarak takip edilmesi olarak kısaca tanımlanabilir. Sosyal medya, sanılanın aksine oldukça büyük bir operasyonel süreci kapsar ve emek, zaman ile yaratıcılık gerektirir.

Sosyal medyada hangi metrikleri takip etmeliyim?

Sosyal medyada hedeflediğiniz amaçlara göre takip etmeniz gereken metrikler değişiklik gösterir. Temel olarak takip etmeniz gereken metriklerin başında gösterimler (impressions), ulaşım (reach), tıklama oranı (Click-Through Rate, CTR) ve dönüşüm oranı (conversion rate) gibi metrikler gelir. 

Hangi sosyal medya platformunu kullanmalıyım?

İşini büyütmek isteyen markaların ve girişimlerin en fazla sorduğu soruların başında gelir. Sosyal medya platformunu belirlemek için öncelikle personanızı tanımlayarak işe başlamalısınız. Personanız size hangi sosyal medya platformlarınızı kullanmanıza dair ipuçları sunacaktır. 

Sosyal medyada işimi nasıl büyütürüm?

Sosyal medyada işinizi büyütmek için hedef kitlenizin satın alma yolculuğunu belirlemelisiniz. Belirlediğiniz satın alma yolculuğunda hedef kitlenizin karşısına nasıl bir içerikle çıkacağını karar vermelisiniz. 

İletişime Geç