Skip to main content

İçerik Pazarlaması Danışmanlığı

Markanızın dijital dünyada büyümesi ve hedef kitlenize doğru şekilde ulaşmanız için içerik pazarlaması çözümlerimle tanışın.

İçerik Pazarlaması Danışmanlığı Adımları

Audit

Markanızın mevcut durumunu analiz ediyor ve ürettiğiniz içerikleri inceleyerek detaylı bir rapor sunuyorum.

Satın Alma Yolculuğu

Hedef kitlenize ulaşmanızı ve onlarla etkileşime girmenizi sağlamak için müşterilerinizin satın alma yolculuğunu, dijital temas noktalarını ve ağrı noktalarını belirliyorum. 

Strateji

Mevcut durum analizi ve satın alma yolculuğundan hareketle, markanızın dijital dünyadaki hedeflerine ulaşması için içerik planlaması gerçekleştiriyorum. 

“İçerik işletme hedeflerine ulaşmayı sağlar, içerik hedeflerine değil.”

Jay Baer – Customer Experience Expert

Sık Sorulan Sorular

İçerik pazarlaması nedir?

Bir markanın, hedef kitlesine ulaşmak ve etkileşim kurmak, potansiyel müşteri elde etmek ve bu potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye dönüştürmek amacıyla içerik üretmesi ve paylaşmasıdır. 

İçerik pazarlaması nasıl yapılır?

İçerik pazarlaması, hedef kitlenin belirlenmesi, persona oluşturulması, belirlenen hedef kitleye ve personaya göre içeriklerin oluşturulması, bunların paylaşılması ve analiz edilmesi süreçlerini kapsayan bir stratejidir.

İçerik pazarlaması neden önemlidir?

İçerik pazarlaması, hedef kitleye ulaşmak, markanın bilinirliğini ve bulunurluğunu artırarak büyümesi açısından son derece önemlidir. 

İçerik pazarlaması stratejileri nelerdir?

İçerik pazarlaması strateji; markanızın hedeflerine, hedef kitlenize ve büyüme amaçlarınıza göre değişiklik gösterir. 

İçerik pazarlaması ne kadar sürede sonuç verir?

İçerik pazarlamasında kısa dönemli sonuç almak zordur. Uzun vadeli bir bakış açısına sahip olarak düzenli bir şekilde içerik üreterek başarılı sonuçlar elde edilebilir. 

İçerik pazarlaması ile markamı nasıl büyütürüm?

İçerik pazarlaması ile markanızı organik olarak büyütebilirsiniz. Özellikle içerik pazarlamasına yapacağınız yatırım uzun vadede dijital reklam maliyetlerinizi düşürerek internet sitenizin trafiğinin artmasına yardımcı olur.

Hangi sıklıkta içerik üretmeliyim?

İçerik pazarlaması ile ilgili en fazla sorulan soruların başında hangi sıklıkta içerik üretmeliyim sorusu gelir. Bu noktada nicelikten çok niteliğe odaklanmak ve düzenli bir şekilde paylaşım yapmak sizi içerik pazarlamasında başarıya götürür. 

İletişime Geç