Skip to main content

Inbound Pazarlama Danışmanlığı

Markanızın dijital dünyada büyümesi için inbound pazarlama çözümlerim ile tanışın.

Inbound Pazarlama Adımları

Dijital Audit

Dijital dünyada sahip olduğunuz kaynakları analiz ediyor, bu analize göre ihtiyaçlarınızı belirleyerek bir yol haritası çıkartıyorum.

Inbound Pazarlama Yolculuğu

İşlemenizi ve markanızı başarıya ulaştıracak Inbound pazarlama yolculuğunu belirliyorum. Bu yolculukta potansiyel müşterilerinizi çekme ve onları birer gerçek müşteriye dönüştürecek adımları belirliyor ve uygulamalar yapıyorum.

CRM – Analitik Ölçümleme

CRM sayesinde Inbound pazarlama yolculuğu sonucunda elde ettiğiniz kazanımları analitik bir şekilde ölçümlüyor ve öneriler sunuyorum.

“Hiçbirimiz ürün satın almayız. Hepimiz ürünlerden elde edeceğimi sonuçları satın alırız. Bunlara yarar ya da ihtiyaç çözümü adı verilir. Kısacası, ürünü değil, ürünün bizim için yaptığı şeyi satın alırız. “

Zig Ziglar – Salesman

Sık Sorulan Sorular

Inbound Pazarlama Nedir?

Inbound pazarlama, müşterilerinizin ağrı noktalarına belirleyerek onların karşı karşıya kaldığı sorunları çözmek üzerine kurgulanmış bir pazarlama yöntemidir. Inbound pazarlama dijital pazarlamanın aksine müşterilerin karşısına çıkan anlamsız reklamlar yerine, onların problemlerine odaklanmış içerikleri kullanır. 

Inbound Pazarlama Nasıl Yapılır?

Inbound pazarlama temel olarak attract – ziyaretçileri internet sitenize çekme, convert – sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerini alarak onları potansiyel bir müşteriye dönüştürme, close – potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye dönüştürme ve delight – kazandığınız müşterileri markanızın ağızdan ağıza iletişimini yapacak birer marka elçisi haline getirmeyi hedefleyen bir pazarlama sürecini kapsar.  

Inbound Pazarlama İle İşini Nasıl Büyütürüm?

Inbound pazarlama ile işinizi büyütmek için sabırlı olmanız gerekir. Inbound pazarlama çalışmalarının sonucu yapılan işlere göre değişiklik gösterir. Kısa dönemli bir anlayıştan ziyade uzun vadeli bir büyüme anlayışına göre hareket etmek gerekir. 

Inbound Marketing vs. Outbound Marketing

Inbound Marketing ve Outbound Marketing günümüzde kullanılan iki farklı pazarlama stratejisidir. Inbound marketing, dijital pazarlama kanallarını kullanarak dijital pazarlama araçları ile potansiyel müşterileri çekmeye odaklanır. Outbound marketing ise dijital kanallara göre geleneksel pazarlama kanallarını kullanarak potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmaya odaklanır.

Inbound Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

Inbound pazarlama potansiyel müşterilerinize ulaşmayı, potansiyel müşterilerinizi gerçek birer müşteriye dönüştürerek işinizi büyütmeye yardımcı olur. 

Inbound Pazarlama İle Ne Zaman Başarılı Sonuç Alırım?

Bu soruya tam olarak net bir şekilde cevap verebilmek zordur. Inbound pazarlama hedef kitlenin ağrı noktalarında karşısına çıkmak ve etkin, süreki bir şekilde iletişim yaparak müşterinin ihtiyaç anlarında akla gelebilmektir. Inbound pazarlama ile başarılı sonuç elde etmek için uzun çabaları gerektirir. 

İletişime Geç