Skip to main content

Inbound Pazarlama Danışmanlığı

Markanızın dijital dünyada büyümesi için inbound pazarlama çözümlerimle tanışın.

Inbound Pazarlama Adımları

Dijital Audit

Dijital dünyada sahip olduğunuz kaynakları analiz ediyor, bu analize göre ihtiyaçlarınızı belirleyerek bir yol haritası çıkartıyorum.

Inbound Pazarlama Yolculuğu

İşlemenizi ve markanızı başarıya ulaştıracak inbound pazarlama yolculuğunu belirliyorum. Bu yolculukta potansiyel müşterilerinizi çekme ve onları gerçek birer müşteriye dönüştürecek adımları belirliyor ve uygulamalar yapıyorum.

CRM – Analitik Ölçümleme

CRM sayesinde inbound pazarlama yolculuğu sonucunda elde ettiğiniz kazanımları analitik bir şekilde ölçümlüyor ve öneriler sunuyorum.

“Hiçbirimiz ürün satın almayız. Hepimiz ürünlerden elde edeceğimiz sonuçları satın alırız. Bunlara yarar ya da fayda adı verilir. Kısacası, ürünü değil, ürünün bizim için yaptığı şeyi satın alırız. “

Zig Ziglar – Satış Gurusu

Sık Sorulan Sorular

Inbound Pazarlama Nedir?

Inbound pazarlama, temel olarak attract – ziyaretçileri internet sitenize çekme, convert – sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerini alarak onları potansiyel bir müşteriye dönüştürme, close – potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye dönüştürme ve delight – kazandığınız müşterileri markanızın ağızdan ağıza iletişimini yapacak birer marka elçisi haline getirmeyi hedefleyen bir pazarlama sürecini kapsar. 

Inbound Pazarlama Nasıl Yapılır?

Inbound pazarlama temel olarak attract – ziyaretçileri internet sitenize çekme, convert – sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerini alarak onları potansiyel bir müşteriye dönüştürme, close – potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye dönüştürme ve delight – kazandığınız müşterileri markanızın ağızdan ağıza iletişimini yapacak birer marka elçisi haline getirmeyi hedefleyen bir pazarlama sürecini kapsar.  

Inbound Pazarlama İle İşini Nasıl Büyütürüm?

Inbound pazarlama ile işinizi büyütmek için sabırlı olmanız gerekir. Inbound pazarlama çalışmalarının sonuçları, yapılan işlere göre değişiklik gösterir. Kısa vadeli bir anlayıştan ziyade uzun vadeli bir büyüme anlayışına göre hareket etmek gerekir. 

Inbound Marketing vs. Outbound Marketing

Inbound Marketing ve Outbound Marketing, günümüzde kullanılan iki farklı pazarlama stratejisidir. Inbound marketing, dijital pazarlama kanallarını kullanarak potansiyel müşterileri çekmeye odaklanır. Outbound marketing ise dijital kanallardan ziyade geleneksel pazarlama kanallarını kullanarak potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmaya odaklanır.

Inbound Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

Inbound pazarlama, potansiyel müşterilerinize ulaşmayı ve onları gerçek müşterilere dönüştürerek işinizi büyütmeyi sağlar. 

Inbound Pazarlama İle Ne Zaman Başarılı Sonuçlar Alırım?

Bu soruya net bir şekilde cevap verebilmek zordur. Inbound pazarlama, hedef kitlenin ağrı noktalarında karşılarına çıkmak ve etkin, sürekli bir şekilde iletişim kurarak müşterinin ihtiyaç anlarında akla gelebilmektir. Inbound pazarlama ile başarılı sonuç elde etmek uzun çabalar gerektirir.

İletişime Geç