Skip to main content

SEO Danışmanlığı

İnternet sitenizin organik trafiğini artıran öneriler ve içerik çözümleri sunuyorum.

SEO Danışmanlığı Adımları

Audit

İnternet sitenizin mevcut durumunu analiz ediyor, detaylı On Page ve Technical SEO raporlarını hazırlıyorum. 

SEO Uygulamaları

Hazırlanan audit raporunda ortaya çıkan ihtiyaçlarınıza göre hem On Page hem de Technical SEO tarafında uygulamalar gerçekleştirerek, anahtar kelime çalışması yaparak ve içerikler ürettirerek organik trafiğinizin artmasına yardımcı oluyorum.

Raporlama

Yapılan tüm çalışmaların detaylı analizini sunuyor, dijital dünyadaki organik trafiğinizi detaylı olarak raporlayarak yeni aksiyonlar ve hedefler belirliyorum.

“Bir şirketin amacı müşteri yaratmaktır. Bu nedenle işletmenin iki yalnızca iki temel işlevi vardır: pazarlama ve yenilik. Pazarlama ve yenilik sonuç getirir. Geri kalanın hepsi ise maliyettir.”

Peter Drucker – Yönetim Gurusu

Sık Sorulan Sorular

SEO nedir?

SEO türkçe olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. İngilizce olarak açılımı ise Search Engine Optimization’dır. SEO internet sitesinin arama motorlarında daha fazla görünür olması ve hedeflediği anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmasını amaçlar. 

SEO analizi nasıl yapılır?

SEO analizi On Page SEO analizi ve Technical SEO analizi olmak için iki aşamadan oluşur. 

SEO nasıl yapılır?

SEO on-page ve tehnical seo çalışmalarını kapsayan, internet sitesinin arama motorlarında üst sıralarda daha fazla görünür olmasını sağlayan bir dijital pazarlama çalışmasıdır. SEO anahtar kelime çalışmalarını, başlık etiketlerini, meta açıklamalarını, URL yapısını, mobil uyumluluğunu, backlink çalışmalarını, site hızını içeren kapsamlı çalışmaların bütünüdür. 

On-page SEO nedir?

On-page SEO analizi anahtar kelime optimizasyonu, başlık etiketleri, meta açıklamaları, başlık yapıları gibi süreçleri kapsayan bir süreçtir. 

Technical SEO nedir?

İnternet sitesinin teknik alt yapısını optimize etmeyi ifade eden bir süreçtir. İnternet sitesinin arama motorları tarafından daha iyi optimize edilmesini ve indekslenmesini amaçlar. Site haritası, site hızı, mobil uyumluluk gibi süreçlerden oluşur.

Backlink nedir?

İnternet sitesinin otoritesini arttırmak için başka bir internet sitesinden sitenize verilen bağlantılara verilen genel addır. Backlinkler, arama motorlarının sitenizi değerlendirmesi açısından önemlidir. Kaliteli ve yüksek domain otoritesine sahip internet sitelerinden backlink almak hedeflenir. 

SEO stratejisi nasıl belirlenir?

SEO strateji markanızın mevcut durumuna, hedeflediğiniz anahtar kelimelerin rekabetine göre belirlenir. 

Neden SEO’ya ihtiyacım var?

İnternet sitenizin organik olarak büyümesi ve hedef kitlenizin aramalarında internet sitenizin bulunabilir olması için oldukça önemlidir. 

SEO’dan ne zaman sonuç alırım?

SEO çalışmalarından kısa dönemli bir sonuç beklenmez. SEO çalışmalarından uzun dönemli ve isikrarlı çalışmaların sonucundan sonuç alınabilir. 

İletişime Geç