Skip to main content


HubSpot Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Pazarlama faaliyetleri giderek dijital dünyada daha önemli hale geliyor. Pazarlama perspektifinden bakıldığında, pazarlama harcamalarını ölçmek pazarlama başarısının olmazsa olmaz anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Firmalar için tek bir önemli amaç var büyümek. Markalar büyümek, satışlarını artırmak, daha fazla müşteriye ulaşmak istiyor. Büyümek için yapılması gereken birçok pazarlama doğrusu bulunuyor. Bu pazarlama doğrularının en başında pazarlama ve satış faaliyetlerinizi takip edeceğiniz bir CRM kullanmak geliyor. Pazarlama dünyasında kullanılan CRM yazılımlarının başında HubSpot yazılımına mutlaka rastlamışsınızdır. Bu yazımda HubSpot yazılımı ve sunmuş olduğu paketler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım. 

hubspot

HubSpot Nedir? 

HubSpot pazarlama ve satış faaliyetlerinizi yönetmeye yarayan CRM merkezli bir pazarlama yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde dijital dünyada yapmış olduğunuz tüm faaliyetleri ölçebilir, dijital pazarlama faaliyetlerinizi optimize ederek markanızı dijital dünyada büyütebilirsiniz. Firmanızın operasyonlarını tek bir ekrandan yönetmenize imkan veren HubSpot; pazarlama, satış, satış sonrası hizmet, içerik üretimi ve süreç yönetimi konusunda zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak çözümler sunar. 

Hubspot’un Temel Özellikleri Nelerdir?

HubSpot kullanıcılarına birçok özellik sunmaktadır. HubSpot özellikleri sisteminde “Hub” olarak adlandırıldıkları paketlere ve çözümlere göre farklılık göstermektedir. HubSpot’un ücretsiz sürümlerinde dahi firmanıza destek olacak ve operasyon süreçleriniz iyileştirecek çözümler bulmanız mümkündür. 

Hubspot’u temel özelliklerini aşağdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz gelişmiş bir CRM.
  • Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı.
  • Tüm pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerinizi bir arada yönetebileceğiniz all-in-one platform. 
  • Potansiyel ve mevcut müşterilerinizin dijital dünyadaki adımlarını takip edebilme ve analiz etme. 
  • HubSpot kullanımı konusunda eğitimlerden oluşan ve sürekli güncellenen HubSpot Academy Platformu. 
  • 1000’e yakın üçüncü parti yazılımla entegre olabilmesi.
  • Gelişmiş raporlama özellikleri.
  • AI tabanlı bir alt yapıya sahip olması.
  • Ürünlerini ve hizmetlerini sürekli güncellemesi. 
  • HubSpot konusunda yaşadığınız problemleri en kısa sürede çözecek agent sistemi sunması. 
hubspot-nedir

Ekosistemde kullanmış olduğunuz Hub’a göre yazılımın sunmuş olduğu özellikler farklılık göstermektedir. HubSpot firmaların ihtiyaçları için altı farklı Hub sunmuştur. Bu Hubl’lar aşağıda yer almaktadır: 

  • HubSpot Marketing Hub
  • HubSpot Sales Hub
  • HubSpot Service Hub
  • HubSpot Content Hub
  • HubSpot Operations Hub
  • HubSpot Commerce Hub

HubSpot yapmış olduğu yapmış olduğu pazar araştırmaları ve ürün geliştirmeleri ile ekosistemine yeni hublar eklemektedir. HubSpot Hub’larının en gücel haline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

HubSpot Marketing Hub

HubSpot Marketing Hub tüm dijital pazarlama süreçlerinizi yönetebileceğiz bir pazarlama yazılımıdır. Marketing Hub sayesinde tüm dijital pazarlama operasyonlarınızı tek bir ekrandan kolayca yönetebilirsiniz. HubSpot içerisinde bulunan CRM sayesinde müşterilerinizin dijital dünyadaki tüm yolculuğunu takip edebilir, Ads paneli üzerinden dijital reklamlarınızı yönetebilir, eposta pazarlama listeleri oluşturararak etkili eposta pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz. 

HubSpot dijital pazarlama ihtiyaçlarınıza cevap vermek için birbirinden farklı dört farklı abonelik modeli sunar. Bu abonelik türleri ve fiyatları aşağıdaki yer almaktadır:

  • HubSpot Marketing Hub Free  
  • HubSpot Marketing Hub Starter 
  • HubSpot Marketing Hub Professional 
  • HubSpot Marketing Hub Enterprise 

Hubspot Marketing Hub Free

HubSpot Marketing Hub Free ücretsiz olarak dijital pazarlamacıların hayatlarını kolaylaştıracak birçok özellik sunuyor. Bu pakette sürümünde internet siteniz için formlar oluşturabilir, chatbot yaratarak internet sitesini ziyaretçilerini lead’e dönüştürebilir,  eposta listeleri oluşturarak bunlara eposta pazarlaması yapabilir, hesabınıza en fazla bir reklam hesabı bağlayarak reklam yönetimini HubSpot üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında  en fazla üç farklı dashboard oluşturabilir ve raporlar yardımıyla yapmış olduğunuz pazarlama faaliyetlerin etkinliğini ve sonuçlarını takip edebilirsiniz. Free sürümünde HubSpot’un tüm bunları HubSpot branding’yle beraber sunduğunu belirtmek isterim. 

HubSpot Marketing Hub Starter 

HubSpot Marketing Hub Starter paketi free sürümünde yer alan ücretsiz özellikleri içine alarak daha fazla kişiye, daha fazla gelişmiş ve kapsamlı bir şekilde dijital pazarlama çalışmalarında bulunmanıza imkan sağlar. HubSpot CRM içerisinde firmanızın ihtiyaçlarına özel alanlar oluşturabilirsiniz. Birden fazla dijital reklam hesaplarınızı HubSpot’a bağlayarak dijital reklam çalışmalarınızı tek bir ekrandan yönetebilirsiniz.  Marketing olarak belirlemiş olduğunuz 1000 potansiyel müşterinize aylık 5000 civarında kişiselleştirilmiş eposta pazarlama çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Marketing Hub Starter sunmuş olduğu basit otomasyon çözümleriyle pazarlama ekibinizin süreçlerini daha efektif kılarak onlara zaman tasarrufu sağlar. Marketing Hub Starter özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, soloprenurler ve orta ölçekli startup için çok uygun bir seçenektir. 

hubspot-marketing-hub-starter-vs-professional

HubSpot Marketing Hub Professional

HubSpot Marketing Hub Professional paketinin en önemli özelliği gelişmiş bir pazarlama otomasyon sistemi sunmasıdır. Bu Hub sayesinde pazarlama süreçlerinizi otomatize ederek operasyonlarınızı daha verimli ve etkin bir hale getirebilir, aynı zamanda hedef kitlenize daha iyi bir deneyim yaşatabilirsiniz. HubSpot Marketing Hub Professional starter pakette yer alan özellikleri de içine alarak çok kapsamlı bir değer seti sunar.

Bu değer setinin içerisinde CRM’de oluşturdunuz custom alanlara özgü custom raporlara oluşturabilir, sosyal medya hesaplarınızı HubSpot’a bağlayarak tek bir platformdan sosyal medyanızı yönetebilir, paylaşımların ne kadar etkileşim ve beğeni aldığını raporlarayabilir,  gelişmiş kampanya raporlamalarıyla kampanyalarınızı daha efektif bir şekilde takip edebilirsiniz. Tüm bunların yanında eposta pazarlamasında için 1.000’den fazla liste oluşturabilir, gelişmiş SEO yazılımıyla internet sitenizi analiz ederek internet sitenizin arama motorlarında daha yukarılara çıkmasını sağlayabilirsiniz. Hubspot Marketing Hub Proffesional  sahip olduğu özellikler ile dijital pazarlamadaki tüm ağrı noktalarınıza cevap verebilecek bir yazılı olarak dikkat çekiyor. 

HubSpot Marketing Enterprise 

HubSpot Marketing Enterprise paketi çok gelişmiş bir pazarlama operasyonuna ve çok büyük bir pazarlama hacmine sahip markalar için uygundur. Bu Hub’ta dijital reklamlarınızda kullanmak üzere 15 farklı hedef kitle yaratabilir, internet sitesi analiz raporlarını daha fazla kişiselleştirebilir, 50’den fazla dashboard oluşturarak 30 farklı rapor ekleyebilir, 10.000 marketing contact oluşturarak aylık olarak bu listelere yaklaşık 200.000  email gönderebilisiniz. Tüm bunların yanında CRM’nizi kurduğunuz custom bölümlerle 2.000 aktif ve statik liste oluşturarak etkili bir şekilde eposta pazarlaması yapabilirsiniz. Ayrıca HubSpot ekosisteminde sunulmuş olan 3. Parti yazılımlar ile firmanızın kullanmış olduğunuz 3. Parti yazılımları HubSpot’a entegre ederek iş süreçlerinizi daha verimli kılabilirsiniz. 

HubSpot Marketing Hub Fiyatları

HubSpot Marketing Hub’ların fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Marketing Hub Free: Ücretsiz
  • Marketing Hub Starter: 20$ Aylık – Kulllanıcı Başı 
  • Marketing Hub Professional: 890$ Aylık – 3 kullanıcı dahil / Ekstra kullanıcı başı 45$
  • Marketing Hub Enterprise: 3.600$Aylık – 5 kullanıcı dahil / Ektra kullanıcı başı 75$

HubSpot fiyatları hakkında en doğru ve detaylı bilgiyi almak için buraya tıklayarak HubSpot resmi sayfasını ziyaret edin. 

hubspot-sales-hub

HubSpot Sales Hub

HubSpot Sales Hub tüm satış süreçlerinizi efektif bir şekilde yürütmenizi sağlayan CRM odaklı bir satış yazılımıdır. Bu Hub sayesinde tüm satış süreçleriniz tek bir pipeline (akış) üzerinde yönetebilir, HubSpot’un size sunmuş olduğu özellikler ile potansiyel müşterilerinizin tüm adımlarını dijital olarak takip edebilirsiniz. 

HubSpot satış süreçlerinize çözüm üretmek için birbirinden farklı dört farklı abonelik modeli sunar. Bu abonelik türleri ve fiyatları aşağıda yer almaktadır:

  • Sales Hub Free: Ücretsiz
  • Sales Hub Starter: 20$ aylık – kullanıcı başı 
  • Sales Hub Professional: 90$ aylık – kullanıcı başı
  • Sales Hub Enterprise 150$ aylık – kullanıcı başı 

HubSpot Sales Hub Free

HubSpot Sales Hub Free paketi satış süreçlerinizi yönetmek için sizlere ücretsiz bir pipeline sunar. Bu pipeline sayesinde satış süreçlerinizi sistemaik bir akış yaratabilir ve potansiyel müşterilerinizi gerçek birer müşteriye dönüşüp dönüşmediğini rahatlıkça kontrol edebilirsiniz. HubSpot telefon uygulaması sayesinde, satış ekibiniz müşterilerle yaptıkları görüşmeleri notlar aracılığıyla aktif olarak CRM’e kaydetmesini sağlayabilir, ekibinizi daha etkin ve verimli yönetmek için taskler atayabilirsiniz. Tekliflerinizi HubSpot içerisinde oluşturarak tek bir kanaldan tüm tekliflerinizi yönetebilir, gönderdiğiniz epostaları track ederek müşterilerinizin bu epostayla ne kadar etkileşime girdiğini görüntüleyebilir ve sıcak bir satışı hızlıca kapatabilirsiniz. 

HubSpot Sales Hub Starter

Sales Hub Starter satış ekibini daha etkin bir şekilde yönetmek için küçük işletmeler için, freelancer’lar için ve girişimler için oldukça uygun bir seçenektir. Free sürümündeki tüm özelliklere ek olarak satış ekibinizin, potansiyel müşterilerinize ulaşması için tekrarlayan görevler atayabilir, takip edecekleri satış route’ları oluşturarak süreçlerinizi otomatize edebilirsiniz. Ayrıca bu pakette 1 milyondan fazla ürünü, ürün kütüphanenize ekleyerek müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizle ilgili teklif gönderebilirsiniz. Sales Hub Starter satış süreçlerinizi optimize etmek için size iki farklı pipeline yaratma imkanı sunar.

hubspot-sales-hub-professional

HubSpot Sales Hub Professional 

Sales Professional içerisinde satış otomasyonunu bulunduran, bu otomasyonlar sayesinde satış süreçlerinizi kolaylaştıran, sahip olduğu gelişmiş raporlama özellikleriyle tüm satış süreçlerinizi analiz etmeyi sağlayan bir çözüm sunar. Eğer gelişmiş ve kapsamlı bir satış süreciniz varsa, kalabalık bir ekibin verimsizliğinden yakınıp tüm işlerinizi core bir ekiple yönetmek istiyorsanız HubSpot Sales Professional bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. 

HubSpot Sales Professional 100’den fazla inbox oluşturarak tüm ekibinizin süreçleri birlikte takip etmenizi sağlayabilir, her bir ürün ve hizmetiniz için ayrı bir chatbot oluşturabilir, tüm bunları satış ekiplerine otomasyonuna bağlayarak ulusal ve ulusararası satışlarınızı başarılı bir şekilde yöneterek, kontrol edebilirsiniz. 25 farklı dashboard ve 30 farklı rapor oluşturarak satış ekibinizi raporlama zahmetinden kurtararak tüm raporları otomatik olarak takip edebilir ve satış süreçlerinizi iyileştirirebilirsiniz. 

HubSpot Sales Hub Enterprise 

Sales Hub Enterprise ile satış ekiplerinizin custom çözümlerine en uygun seçeneklerin başında gelir. Hub’ın içerisinde yer alan 100 farklı deal oluşturma özelliği ile tüm satış süreçleriniz için farklı akışlar çizebilir ve bunları ekibinizle beraber efektif bir şekilde takip edebilirsiniz. Gelişmiş satış otomasyonu sayesinde potansiyel müşterileriniz için kişiselleştirilmiş otomasyonlar oluşturabilir ve süreçlerinizi otomatik bir şekilde yönetebilirsiniz. 

HubSpot Sales Hub Fiyatları

HubSpot Sales Hub’ların fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Free – Ücretsiz: 0$ / Aylık
  • Starter: 20$ Aylık – Kulllanıcı Başı
  • Professional: 100$ Aylık – Kullanıcı Başı 
  • Enterprise: 160$Aylık – Kullanıcı Başı

HubSpot fiyatları hakkında en doğru ve detaylı bilgiyi almak için buraya tıklayarak HubSpot resmi sayfasını ziyaret edin. 

hubspot-service-hub

HubSpot Service Hub

Müşterilere değer üretmek sadece satış öncesinde veya satış esnasında olmaz. Satış sonrası müşterinize nasıl bir hizmet sunacağınız, bir sonraki satın alımda müşterinizin karar almasını etkiler. Satış sonrası operasyonlarınızı etkili bir şekilde yönetmek en az pazarlama ve satış faaliyetleriniz kadar önemlidir. HubSpot Service Hub sayesinde satış sonrası süreçlerinizi optimize edebilir ve etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. 

HubSpot satış sonrası süreçlerinize çözüm üretmek için birbirinden farklı dört farklı abonelik modeli sunmaktadır. Bu abonelik türleri ve fiyatları aşağıda yer almaktadır:

  • Service Hub Free
  • Service Hub Starter
  • Service Hub Professional 
  • Service Hub Enterprise 

Hubspot Service Hub Free

Service Hub Free size satış sonrası süreçlerinizi yöneteceğiniz bir ticketing sistemi sunar. Bu ticketing sistemi sayesinde farklı kanallardan gelen talepleri, değerlendirmeleri ve şikayetleri tek bir inbox’ta toplayabilir, oluşturduğunuz ticketing akış sistemi sayesinde CRM üzerinden takip edebilirsiniz. HubSpot’un sunmuş olduğu AI özellikle Chatbot ile müşterilerinizden gelen taleplere otomatik yanıtlar oluşturabilirsiniz. Oluşturulan raporlar sayesinde satış sonrası süreç operasyonlarınızda yaşanan aksaklıkları görebilir ve bunlara uygun çözümler geliştirebilirsiniz. 

HubSpot Service Hub Starter 

Service Hub Starter free sürümden farklı olarak satış sonrası süreçlerinizi optimize etmeniz için bir takım basit otomasyonlar sunar. Oluşturabileceğiniz 2 farklı ticketing akışı ile farklı çözümler sunan ekiplerinizin süreçleri takibini kolaylaştırır. Oluşturabileceğiniz eposta şablonları ile müşterilerinize satış sonrasında kişisel bir deneyim yaşatarak, operasyon süreçlerinizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Sınırsız eposta takibi ve tracking ile destek verdiğiniz kişinin emaile kaç defa tıkladığını ve ne gibi aksiyonlar aldığını takip ederek satış süreçleriniz için müşterilerinize eşsiz bir deneyim yaratabilirsiniz. 

hubspot-sales-hub-professional-1

HubSpot Service Hub Professional

Hubspot Service Hub Professional içerisinde 15 farklı ticketing sistemi bulundurabileceğiniz, 25 farklı dashboard oluşturarak içerisine 30 farklı rapor entegre edebileceğiniz kapsamlı bir satış sonrası yönetim platformudur. Starter sürümünden farklı olarak verdiğiniz hizmetin kalitesini ölçmek adına anketler düzenleyebilir, bu anketleri düzenli olarak otomasyona bağlayarak müşterilerinizin sunmuş olduğunuz hizmetten memnun olup olmadığını hızlıca öğrenebilirsiniz. HubSpot Service Hub Professional NPS, CES ve CSAT ölçümlerini desteklemektedir. Ayrıca günümüzde dijtial dünyada hızlıca sayısı artan knowledge base (bilgi bankaları) oluşturabilir ve müşterilerinizin aradıkları her soruna yanıt verebilecekleri bir sistem kurabilirsiniz. 

HubSpot Service Hub Enterprise 

HubSpot Service Hub Enterprise sunmuş olduğu çözümlerle satış sonrası hizmetlerdeki ağrı noktalarınıza cevap veren bir seçenektir. Hub’da yer alan gelişmiş workflow (otomasyon) sayesinde ile 1.000’den fazla otomasyon senaryosu oluşturabilir, elde ettiğiniz raporlardan çıkacak sonuçlara göre satış sonrası süreçlerinizi mükemmelleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında Service Hub Enterprise 50 farklı dashboard yaratmanızı, beş farklı knowledge base oluşturmanızı ve gelişmiş raporları ile geleceğe yönelik tahminlerde bulunmanızı sağlar.

HubSpot Service Hub Fiyatları

HubSpot Service Hub’larının fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Service Hub Free – Ücretsiz: 0$ 
  • Service Hub Starter: 20$ Aylık – Kulllanıcı başı
  • Service Hub Professional: 100$ Aylık – Kullanıcı başı 
  • Service Hub Enterprise: 150$ Aylık – Kullanıcı başı

HubSpot fiyatları hakkında en doğru ve detaylı bilgiyi almak için buraya tıklayarak HubSpot resmi sayfasını ziyaret edin. 

hubspot-content-hub

HubSpot Content Hub  

Nisan 2024 yılı itibariyle HubSpot CMS Hub’ın yerini alan HubSpot Content Hub gelişmiş AI entegrasyonuyla ve sunduğu özellikler günümüz pazarlama ihtiyaçlarına cevap vererek pazarlamacıların hayatlarını kolaylaştırıyor. HubSpot Content Hub’ın en önemli özelliklerinin başında satın alma yolculuğunuzu kolaylaştırmak için hedef kitlenize özel kişiselleştirilmiş AI destekli içerikler oluşturmak geliyor. Content Hub’ın sunmuş olduğu AI destekli içerik çözümleri sayesinde pazarlama süreçlerinizi daha efektif yönetebilir, hem zamandan hem de maliyetlerinizden tasarruf edebilirsiniz. Bu Hub içerisinde yer alan SEO tool’u ile internet sitenizi ve içeriklerinizi düzenli olarak optimize edebilir ve arama motoru sonuçlarında daha yukarı çıkabilirsiniz. 

HubSpot içerik ihtiyaçlarınıza göre birbirinden farklı dört farklı abonelik modeli sunuyor. Bu abonelik türleri ve fiyatları aşağıda yer almaktadır:

  • Content Hub Free
  • Content Hub Stater
  • Content Hub Professional
  • Content Hub Enterprise 

Hubspot Content Hub Free

Content Hub Free içerik ve SEO alanında temel ve basit ihtiyaçlarınıza yanıt veren ve hayatınızı kolaylaştıran bir yazılımdır. İçerisinde yer alan website builder ile internet sitenizi sınırlı özelliklerle dizayn edebilir, landing page modülü ile ürün ve hizmetleriniz için varış sayfaları oluşturabilirsiniz. İçerisinde yer alan basit SEO öneri tool’u ile internet siteniz için en temel SEO taktiklerini edinebilir ve internet sitenizi arama motorlarında daha fazla görünür olmasını sağlayabilirsiniz. 

Hubspot Content Hub Starter

Hubspot Content Hub Starter yukarıda belirtilen tüm free sürümün özelliklerinin yanında size ekstra hazır şablonlara dayalı web site sayfaları sağlar. Blog postlarınızı daha kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmanız için size AI desteği verir. Bu sayede daha kaliteli ve SEO odaklı içerikler üretebilirsiniz. Sahip olduğu chatbot ve eposta pazarlama destekleriyle internet sitenizi ziyaretçilerini gerçek birer bir müşteriye dönüşüp dönüşmediğini takip ederek, daha veri odaklı bir pazarlama yapma imkanı sağlar. Özellikle içerik pazarlamasının öneminin farkına varmış ve dijital dünyada içerik üretmeye çalışan küçük ve orta büyüklükte bir işletmeyseniz ya da tek başınıza yönettiğiniz bir bloğunuz varsa, büyümeye çalışan yeni bir girişimseniz Content Hub Starter’ı tercih edebilirsiniz.

HubSpot Content Hub Professional 

Content Hub Professional starter paketinde yer alan özellikle ek olarak dijital dünyadaki içerik çözümlerinize kapsamlı olarak çözümler sunar. Bu çözümlerin başında içerik üretiminizi kolaylaştıran gelişmiş AI çözümleri, tam kapsamlı SEO kontrolleri ve raporlama seçenekleri ile kaliteli içerikler üreterek arama motorlarında üst sıraya çıkabilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfaları A/B testleri yaparak test edebilir hangi içeriğin size en fazla müşteri yarattığını bulabilirsiniz. Son dönemde giderek artan podcast’lerinizi yönetebilir ve bunlara ait gelişmiş raporlara ulaşabilirsiniz. Dinamik sayfalar oluşturarak hedef kitlenize göre kişiselleştirilmiş sayfalar sunarak internet sitenizden daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz.

HubSpot Content Hub Enterprise

Piyasada bulunan diğer yazılımlarla karşılaştırıldığında kapsamlı ve detaylı çözümler sunan Content Hub Enterprise özellikle uluslararası alanda içerik üreten ve bunları etkin bir şekilde yönetmeye çalışan firmalar için uygundur. Sahip olduğu multisite özelliği ile birbirinden farklı 9 farklı domain yönetimini tek bir ekrandan gerçekleştirebilir ve bu sitelerin sonuçlarını gelişmiş site performans aracıyla ölçerek internet sitenizi organik trafiğinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Activity logging özelliği sayesinde potansiyel müşterilerinizin internet sitenizde dijital ayaklarını takip edebilirsiniz. 50’ye yakın farklı podcast kanalını yönetebilir ve 5.000 podcast bölümünü HubSpot içerisinde bulundurarak, bu podcastlerin raporlarını takip edebilirsiniz. 

HubSpot Content Hub Fiyatları

HubSpot Service Hub paketlerinin fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Free – Ücretsiz: 0$ 
  • Starter: 15$ Aylık – Kulllanıcı başı
  • Professional: 450$ Aylık – 3 Kullanıcı dahil / Ekstra kullanıcı başı 45$
  • Enterprise: 1500$ Aylık – 5 Kullanıcı dahil / Ekstra kullanıcı başı 75$

HubSpot fiyatları hakkında en doğru ve detaylı bilgiyi almak için buraya tıklayarak HubSpot resmi sayfasını ziyaret edin. 

hubspot-operations-hub

HubSpot Operations Hub

Dijitalleşme hayatımızı kolaylaştırmakla beraber doğru kullanılmadığı zaman operasyonların yönetimini zorlaştırabilir. Özellikle operasyonel iş süreçleri için farklı yazılımlar kullanan firmalar veri sağlığı korumak önemlidir. Operasyonu gelişmiş firmalar birçok üçüncü parti yazılım çözümüne ihtiyaç duyduğundan bu yazılımların birbirleriyle doğru veri alış-verişi yapma konusunda endişe duyarlar. Bu problemin farkına varan HubSpot, markaların operasyonel süreçlerini daha etkin, senkronize bir şekilde gerçekleştirmesi için Operation Hub çözümünü sunar. 

HubSpot operasyon süreçlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre birbirinden farklı dört farklı abonelik modeli sunuyor. Bu abonelik türleri ve fiyatları aşağıda yer almaktadır:

  • Operations Hub Free
  • Operations Hub Starter
  • Operations Hub Professional
  • Operations Hub Enterprise

HubSpot Operations Hub Free 

Operations Hub Free kullanmış olduğunuz yazılımların HubSpot ile entegre olmasını ve veri akışının yönetilmesini sağlar. Firmalaların kullanmış olduğu üçüncü parti yazılımlarında veri sağlığı açısından önemi büyüktür. HubSpot ekosisteminde yer alan entegrasyon modüllerdi üçüncü parti yazılımların HubSpot ile veri alış-verişinde bulunmasını sağlar. Bu veri akışının geçmişini bu Hub ile takip edebilir ve datalar arasında sınırlandırılmış bir şekilde data mapping oluşturarak veri akışlarının ne yönde olacağını yönetebilirsiniz. Özellikle gelişmiş, kapsamlı ve custom bir CRM’e sahipseniz Operations Hub Free ihtiyaçlarınızı karşılamakta yetersiz kalabilir. 

HubSpot Operations Hub Starter

Operation Hub Free sürümündeki tüm özelliklere ek olarak custom alanları birbirine entegre etmenize olanak tanır. Datalarını birden fazla platformda barındıran ya da birden fazla yazılımı kullanan firmaların en büyük problemi dataların kullandıkları tüm yazılımlarda entegre ve senkronize bir şekilde çalışmasıdır. Yazılımların firmalara default olarak sunduğu alanlar operasyon süreçleri için yeterli değildir. Burada firmaların iş süreçlerine özgü alanları yaratmaları ve bunları raporlayarak takip etmeleri gerekir. Data Mapping ve Data Migration olarak adlandırılan süreçlere de çözüm sunan Operations Hub Starter custom alanların birbirleriyle eşleştirilmesi ve bunların tek taraflı ya da çift taraflı entegrasyonunu sağlar.  

hubspot-operations-hub-professional

HubSpot Operations Hub Professional

HubSpot Operations Hub Professional tüm starter paketinde yer alan tüm özellikler ek olarak programlanabilir otomasyon çözümleri, veri sağlığını ve kalitesini kontrol eden merkezi, tekrarlanan ve duplicate olmuş dataların yönetimini ve AI tabanlı datanızı iyileştirecek olan operasyonel çözümler sunar. Özellikle bu Hub içerisinde yer alan data sağlığı merkezi ile datalarınızın sağlığını ve kalitesini kontrol edebilir, operasyonel süreçlerde insan hatalarından ya da unutkanlıklarından dolayı kaynaklanan veri hatalarını otomatik olarak düzeltebilirsiniz. Eğer verinin gücüne inanıyorsanız ve verilerden gelen raporlar iş hayatınızda önemli bir yer oluşturuyorsa HubSpot Operations Hub Proffesional Hub çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

HubSpot Operations Hub Enterprise 

Operations Hub Enterprise operasyon süreçleri gelişmiş ve kapsamlı olan firmalar için kişiselleştirilmiş çözümler sunar. Eğer global alanda faaliyet gösteren bir firmaysanız, farklı iş birimleriniz iş akışları için birbirinden farklı birçok üçüncü parti yazılımlarla hayatını sürdürüyorsanız, bu Hub’ın sunmuş olduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Bu Hub tüm iş süreçlerinizi otomatikleştirmeye, AI yardımı ve sunmuş olduğu otomasyon çözümleri ile hayatınızı kolaylaştırmayı ve veri sağlığınızı en yüksek seviyede tutmanızı hedefliyor. Operation Hub Enterprise gelişmiş özellikleriyle 3000’den fazla custom rapor oluşturabilmenizi, 100 milyondan fazla aksiyonu takip etmenizi sağlıyor. 

Hubspot Operations Hub Fiyatları

Operation Hub’ların fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Operation Hub Free – Ücretsiz: 
  • Operation Hub Starter: 20$ Aylık – Kulllanıcı Başı
  • Operation Hub Professional: 800$ Aylık – 3 Kullanıcı Dahil / Ekstra kullanıcı başı 45$
  • Operation Hub Enterprise: 2.000$ Aylık – 5 Kullanıcı Dahil / Ekstra kullanıcı başı 75$
hubspot-commerce-hub

HubSpot Commerce Hub 

HubSpot Commerce Hub CRM merkezli, kullanımı kolay, tüm e-ticaret süreçlerinizi tek bir ekrandan kontrol edeceğiniz bir B2B ticaret platformudur. E-ticaretteki tüm operasyon süreçlerinizi tek bir ekrandan yürütmek, daha hızlı ödeme almak, hem gelirinizi artırmak hem de zamandan tasarrruf etmek için hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Özellikle yurtdışında e-ticaret yapmak isteyen firmalar için sağlamış oluğu Stripe entegrasyonu ile ödeme alımlarınızda kolaylık sağlar. Bu Hub sayesinde mevcut ve potansiyel müşterilerinizi, tekliflerinizi, faturalarınızı, ödemelerinizi sadece tek bir ekrandan CRM’nizle entegre bir şekilde yönetebilirsiniz

HubSpot Commerce Hub Özellikleri

HubSpot Commerce Hub kullanıcılarına birçok fayda sunmaktadır. Bu faydaları sağlayan özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Faturalarınızı yönetebilme
  • Ödemelerinizi yönetebilme
  • Teklif gönderebilme
  • Abonelik yönetimi takibi
  • Ürün kütüphanesi sayesinde ürünlerinizi kolayca yönetilme
  • Stripe Entegrasyonu
  • Raporlama 

HubSpot Commerce Hub Fiyatı

HubSpot Commerce Hub diğer Hub’lardan farklı olarak sadece iki farklı paket sunar. Bu paketler:

  • HubSpot Payment
    • HubSpot payment modülünü herhangi bir starter, professional veya enterprice sürümüyle kullanabilirsiniz. 
    • İşlem başına %2.9’luk sanal pos kesintisi
  • Stripe Payment
    • Ödemelerinizi Stripe üzerinden alabileceğiniz bir pakettir.
    • Standart veya anlaşmalı Stripe ücretleri ile kullanabilirsiniz.
    • Platforma sınırlı bir süre için herhangi bir ödemeye yapmazken 90 gün sonunda %0.5 kullanım bedeli ödeme ile kullanabilirsiniz.
hubspottan-daha-fazla-yararlanmak-icin-ipuclari

HubSpot’tan Daha Fazla Yararlanmak İçin İpuçları

HubSpot CRM sunmuş olduğu özellikler sayesinde pazarlama ve satış operasyonlarını tek bir ekranda buluşturur. Pazarlama ve satış ekiplerini birbirine entegre eder, onların hedef kitlelerine daha iyi bir deneyim yaşatmasını sağlar. Bu durum firmaya yeni müşteriler olarak geri döner. Bu büyümenin kalbinde ise CRM yatar. 

HubSpot işinizi büyütmenizi, tüm operasyonel süreçlerinizi tek bir platformdan yöneterek hem zaman hem de maliyet tasarrufu yapmanıza olanak sağlar. İnternet sitesi ziyaretçilerinizin dijital adımlarını takip ederek, onlara kişiselleştirilmiş kampanyalar hazırlayarak onların gerçek birer müşteriye dönmesini sağlayabilirsiniz. Hubspot’tan daha fazla yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • HubSpot’un sunmuş olduğu eğitimleri HubSpot Academy platformundan takip edebilirsiniz. HubSpot Academy eğitimlerini izleyerek ve sertifika programlarına katılarak HubSpot konusunda kendisini geliştirebilirsiniz. 
  • HubSpot Community – HubSpot topluluğuna katılarak diğer kullanıcılar ile bilgi alışverişinde bulunabilir ve sorularınızın yanıtlarını edinebilirsiniz. 
  • HubSpot bloğunu ve YouTub kanalını takip ederek HubSpot konusunda daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

En önemlisi HubSpot konusunda destek almak, iş süreçlerinizi iyileştirmek ve hangi Hub’ın işinize uygun olduğunu öğrenmek için HubSpot konusunda sunmuş olduğum danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Hubspot’u daha etkili kullanmak ve firmanızın dijital pazarlama faaliyetleri ile dijital dünyada daha fazla bilinir ve bulunur kılmak mı istiyorsunuz? İşlerinizi dijital dünyada büyütmek önerileri hakkında konuşmak için sizi ücretsiz 15 dakikalık “Marka Büyüme Yolculuğu İlk Adım” görüşmesine davet ediyorum. 

Bu ücretsiz danışmanlık seansında neler kazanacaksınız?

  • İşletmenizin dijital dünyadaki konumunu öğreneceksiniz.
  • Büyüme stratejileri için neler yapmanız gerektiği ile ilgili adımları öğreneceksiniz.
  • Hangi HubSpot ürününün ya da hangi yazılımın firmanıza uygun olduğunu öğreneceksiniz.
  • Sorularınızı ve karşılaştığınız zorlukları bire bir tartışma fırsatı yakalayacaksınız. 

Ücretsiz 15 dakikalık “Marka Büyüme Yolculuğunda İlk Adım” randevunuzu almak için buraya tıklayın. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğim. 

mehmet-akpinar-profil

Markanızı Büyütecek Adımları Keşfet

Ücretsiz ön görüşme için toplantı planlayın.
Yazar Hakkında

Dr. Mehmet Akpınar dijital dünyada markanızı büyütmeniz için yanınızda. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.