Skip to main content


HubSpot Nedir? HubSpot’un Sağladığı Faydalar

Firmaların en büyük amacı sürdürülebilir bir büyüme ve kar elde etmektir. Sürdürülebilir bir büyüme ve kar elde etmenin en önemli adımı ise bir CRM’e sahip olmaktır. Eğer firmanız için sürdürülebilir büyüme hedefiniz varsa, ölçülebilir bir büyüme istiyorsanız işinize en uygun olan CRM’i kullanmanız gerekir. Piyasada birbirinden çok farklı özellikte ve sayıda CRM platformu bulunmaktadır. Bu CRM platformlarının başında HubSpot gelir. HubSpot işinizin büyümesini sağlayacak tüm operasyonel ihtiyaçlarınıza cevap veren, pazarlama ve satış ekiplerinizin hayatını kolaylaştıran bir CRM yazılımıdır. Bu yazımda sizler için HubSpot Nedir? HubSpot’un işiniz için faydaları nelerdir? HubSpot’u neden kullanmalısınız? soruları sizler için yanıtlayacağım.

hubspot-nedir

HubSpot Nedir?

HubSpot pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonlarınızı yönetmeyi kolaylaştıran, yapay zeka destekli bir CRM yazılımıdır. HubSpot sayesinde dijital dünyadaki tüm faaliyetlerinizi tek bir platformdan yönetebilirsiniz. HubSpot kullanıcılarına yapay zeka destekli içerik yönetimi, pazarlama otomasyonu, satış süreçlerini yönetmek için iş akışları, web sitesi analitiği ve gelişmiş raporlama gibi dijital çözümler sunar. 

HubSpot Inbound pazarlama felsefesini temel alır. Inbound pazarlama potansiyel müşterileri gerçek birer müşteriye dönüştürmek için tasarlanmış bir pazarlama metodolojisidir. Bu metodolojide hedef kitlenin ağrı noktalarına ve problemlerine odaklanmak, buna uygun içerik üretmek ve ihtiyaç anlarında karşılarına çıkarak satın almalarına yardımcı olmak esastır. Geleneksel pazarlama anlayışlarının aksine Inbound pazarlamada “educate first, sell later” diğer bir ifadeyle “önce eğit sonra sat” anlayışı yatar.

HubSpot sayesinde internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların dijital ayak izlerini takip edebilir, bu kullanıcıların gerçek birer müşteriye dönüşüp dönüşmediğini takip edebilirsiniz. HubSpot size sunmuş olduğu imkanlarla veri odaklı bir pazarlama anlayışına sahip olmanızı sağlar. Daha sağlıklı ve akıllı kararlar verebilmeniz için gelişmiş raporlama seçenekleri sunar. Özellik olarak sunmuş olduğu chatbot, sosyal medya yönetimi, SEO önerileri, pazarlama otomasyonları gibi yazılımlar sayesinde dijital dünyada daha fazla müşteri kazanmanıza yardımcı olur.

hubspotun-sundugu-faydalar

HubSpot’un Sunduğu Faydalar

HubSpot’un sunmuş olduğu birçok fayda bulunmaktadır. HubSpot’un sunmuş olduğu faydaları genel olarak aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • HubSpot kullanıcı dostu bir arayüz sunar. HubSpot’un sahip olduğu kullanıcı dostu arayüz ile kullanımı oldukça kolaydır. Rakipleri ile kıyaslandığında HubSpot daha modern ve akıcı bir arayüz sunar. Günlük işlerinde internet sitelerini ve uygulamalarını kullanan herhangi bir kişi bile HubSpot’u kolayca kullanabilir.
 • HubSpot, tüm dijital ihtiyaçlarınıza cevap veren all-in-one bir araçtır. Günümüzde yaşanılan en büyük problemlerin başında firmaların pazarlama, satış, satış sonrası süreçler, sosyal medya yönetimi gibi konularda farklı yazılımlar kullanması gelir. HubSpot dijital dünyadaki tüm ihtiyaçlarınıza uygun Hub çözümleri ile tek bir platform kullanmanızı sağlayarak hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlar. 
YazılımlarÇözümleri
Salesforce, PipeDrive, MS Dynamics,  Fresh Works, Zoho, Insightly, Marketo vb. CRM
ActiveCampaign, MailChimp, Sendinblu, Omnisend, Marketo, Infusionsoft vb. Eposta Pazarlaması ve Pazarlama Otomasyonu
WordPress, Framer, Wix, Webflow, Squarespace, Drupal, Joomla vb.Website CMS Çözümleri ve Website dizayn
Zendesk, Freshdesk, Live Chat vb.Chatbot ve canlı destek, müşteri hizmetleri
Zapier, Make, Integromat vb.Data entegrasyon çözümleri
Hootsuite, Buffer, Sprout Social, Later, Sendible vb. Sosyal medya yönetimi
Google Analytics, Google Data Studio, Tableau, Power BI, Hotjar vb.Web site analizi ve raporlama
Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads Reklam Yönetimi 
HubspotAll In One! 
 • HuBspot işinize özel olarak kişiselleştirilmiş çözümler sunar. Yazılım içerisinde yer alan akıllı CRM ile firmanızın iş akışlarına ve operasyonlarına özel kişiselleştirilmiş alanlar yaratmanıza olanak sağlar. Bu olanaklar sayesinde CRM size özel hale gelir ve iş süreçlerinizle mükemmel bir uyum sağlar. Bu kişiselleştirme sayesinde tüm iş süreçlerinizi HubSpot üzerinden yönetebilirsiniz.
 • HubSpot, no code bir platformdur. No code,  kod yazma bilgisine ya da becerisine sahip olmadan tüm süreçlerinizi çok basit bir şekilde HubSpot’un kullanıcı dostu arayüzünden kullanabileceğinizi ifade eder. HubSpot’un yayınlamış olduğu verilere göre HubSpot’un dünya üzerinde 216.000’den fazla kullanıcı bulunmaktadır. HubSpot’un no code bir platform olması kullanıcıların HubSpot’u tercih etmesinin en önemli sebeplerinin başında gelir.  
 • HubSpot diğer 3. parti yazılımlar ile uyumludur. HubSpot içerisinde yer alan marketplace bölümünde 1000+ farklı üçüncü parti yazılıma entegrasyon sağlar. Bu sayede firma içerisinde kullanmış olduğunuz diğer yazılımları HubSpot CRM’e entegre edebilirsiniz. 
 • HubSpot içerisinde çok farklı uzmanlıklara sahip partner sistemini barındırır. Bu partnerler size HubSpot’u daha verimli ve faydalı kullanabilmeniz için danışmanlık, onboarding, kurulum, reklam yönetimi gibi konularda hizmet sunarlar. HubSpot partnerlerini 6000’den farklı partner ve freelancer bulunmaktadır.
 • HubSpot ürünleri hakkında gelişmiş bir destek hizmeti sunar. HubSpot kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak, onların karşı karşıya sorunları minimize etmek için chatbot, email, knowledge base (bilgi bankası), community (topluluk), telefonla destek gibi çözümler sunar. Bu sayede HubSpot çalışanlarından sorunlarınız hakkında hızlı ve zamanında destek alabilirsiniz. 
 • HubSpot’un girişimlerin, küçük ve orta büyük işletmelerin ve enterprise seviyesindeki gelişmiş kurumların tüm dijital ihtiyaçlarına çözüm sağlar. Hangi büyüklükte bir firma olursanız olun HubSpot’un sistemi firmanıza özgü, kişiselleştirilmiş çözümler sunar. 
hubspot-hub-cozumleri-faydalari-nelerdir

HubSpot Hub Çözümleri ve Faydaları Nelerdir? 

HubSpot’un birbirinden farklı Hub çözümleri bulunmaktadır. HubSpot’un kullanmış olduğunuz Hub’a göre birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Bu faydaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

Akıllı CRM Çözümleri – HubSpot CRM Faydaları

 • HubSpot’un sunmuş olduğu akıllı CRM ile sahip olduğunuz kişi ve firma datalarını tek bir ekrandan kolayca yönetebilirsiniz. 
 • CRM sayesinde firmanızın ihtiyacına yönelik alanlar oluşturarak iş akış süreçlerinizi iyileştirebilir zaman ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz. 
 • Çalışanlarınızın tek bir panelden çalışmasını sağlayarak tüm iş akışlarını takip etmelerini sağlayabilirsiniz.
 • HubSpot içerisinde yer alan kullanıcıların iş takibi yapabilmeleri, müşteri ve satış sonrası hizmetlerini takip edebilmeleri için görev (task) sistemini kullanabilirsiniz.
 • Kişiler ve şirketlerle ilgili tüm notları, satış ziyaretlerini, önemli detayları notlar kısmına kaydedebilir ve diğer HubSpot kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz.
 • HubSpot internet sitenize tek bir kod ile entegre olur. Bu sayede internet sitenize giren chatbot’unuza yazan veya formunuzu dolduran bir ziyaretçinin tüm adımlarını CRM sisteminden takip edebilirsiniz. 
 • HubSpot’un CRM sistemi tüm ihtiyaçlaınıza çözüm üreten bir yapıya sahiptir.
akill-crm-cozumleri-hubspot-crm-faydalari

Pazarlama Çözümleri – HubSpot Marketing Hub Faydaları

 • Hubspot potansiyel müşteri (lead) elde edebilmenizi içerisinde chatbot, formlar, call to actionlar gibi araçları barındırır. Bu araçlar sayesinde internet sitesinizdeki ziyaretçileri ad, soyad ve eposta bilgilerini alarak potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz. 
 • Sosyal medya hesaplarınızı HubSpot’a bağlayarak tüm sosyal medya hesaplarınızın yönetimini HubSpot üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Gelişmiş sosyal medya raporlama araçları ile sosyal medyada anlık olarak takip edebilir, etkileşimi, beğeni, yorum gibi metrikleri hızlıca kontrol edebilirsiniz.
 • Dijital reklamlarınızı HubSpot’tan yönetebilirsiniz. Google Ads, Instagram&Facebook (Meta), LinkedIn reklamlarını Hubspot’un reklam arayüzünden kolayca yönetebilirsiniz.
 • Dijital reklamlarda dönüşümleri takip etmek son derece önemlidir. HubSpot üzerinden kurgulayacağınız reklamlar ile direkt olarak CRM ile konuşur. Bu sayede dönüşümleri net rakamlarla takip ederek, dijital reklam süreçlerinizi iyileştirebilirsiniz. 
 • Dijital reklamlar için hedef kitle yaratarak bu kitlelerin hangisinin daha başarılı olduğunu kolayca ölçebilirsiniz.
 • Eposta pazarlaması için listeler oluşturarak bu listelere eposta pazarlaması yapabilirsiniz.
 • Eposta şablonlarını kolayca customize ederek hedef kitlenize uygun eposta pazarlama faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Pazarlama otomasyonları sayesinde pazarlama operasyonlarını otomatikleştirebilir böylece zaman ve maliyet tasarrufu elde edebilirsiniz.
 • Website analitik ölçümlerini HubSpot’un gelişmiş raporlarından yararlanarak yönetebilir ve dijital dünyada internet sitenizin durumu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. 
 • HubSpot’un sistemine entegre ettiği yapay zeka çözümleri ile içerik üretebilir, landing page tasarlayabilir, görsel oluşturarak internet sitenizi bir talep merkenizi haline getirebilirsiniz.
hubspot-marketing-hub-faydalari

Satış Sonrası Hizmet Çözümleri – HubSpot Service Hub Faydaları

 • HubSpot tüm satış sonrası süreçlerinizi yönetebileceğiniz ticketing sistemini sunar.
 • Ticketing sistemi özünde farklı süreçleri tek bir akışta yönetmenizi sağlayan bir sistem sunar. Bu sistem sayesinde sisteminize düşen talepleri her bir ekip üyeniz görebilir ve süreçleri kolayca takip edebilirsiniz. 
 • Müşterileriniz knowledge base (bilgi bankaları) oluşturarak onları ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgilendirebilirsiniz. 
 • Chatbot ve canlı sohbet yardımlarıyla müşterilerinizin size kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ticketing otomasyonları sayesinde kurguladığınız satış sonrası faaliyetleri otomatize ederek müşterilerinize benzersiz bir hizmet sunabilirsinz.
 • Verdiğiniz hizmetleri ölçmek için anketler oluşturabilir bu anketleri CRM yoluyla müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede hizmet süreçlerinizi iyileştirebilir, müşterilerinize daha iyi bir deneyim sunabilirsiniz.
 • Yapay zeka destekli asistanla hem ekip içi hem de ekip dışı süreçlerinizi iyileştirerek, daha iyi bir hizmet sunumu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Oluşturabileceğiniz kişiselleştirmiş raporlar ile ekibinizin daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
hubspot-sales-hub-faydalari

Operasyon Çözümleri – HubSpot Operations Hub Faydaları

 • HubSpot sunmuş olduğu 1000’den fazla entegrasyon ile kullandığınız üçüncü parti yazılımları HubSpot’a hiçbir aracıya gerek kalmadan entegre edebilirsiniz.
 • Entegrasyonları tek taraflı ve çift taraflı bir şekilde gerçekleştirerek CRM’nizin daha güncel bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • HubSpot’un data sağlığı için geliştirmiş olduğu araçlarla verilerinizi daha sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Otomasyonlar sayesinde manuel herhangi bir işleme gerek kalmadan datalarınızı hızlı ve aktif bir şekilde güncel tutabilirsiniz.

E-ticaret Çözümleri – HubSpot Commerce Hub

 • HubSpot sunmuş olduğu e-ticaret çözümleriyle ile fatura oluşturabilirsiniz.
 • Ödeme linkleri oluşturarak direkt olarak bunu müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Üyeliklerinizi yöneteceğiniz panel sayesinde hızlıca üyelerinizin üyelik kapsamlarını ve paketlerinin yönetemini yapabilirsiniz.
 • Fiyat teklifleri oluşturarak bu teklifleri CRM üzerinden mevcut ve potansiyel müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz.
 • Otomasyon çözümleri ile e-ticaret operasyonlarınızı otomasyonlar atayabilirsiniz.
 • Gelişmiş raporlama seçenekleri ile e-ticaret ile ilgili KPI’larınızı yönetebilirsiniz.

Bu içerikte sizler için “hubspot nedir”, “hubspot sunduğu faydalar” konularını ele aldım ve detaylı olarak açıklamaya çalıştım. HubSpot konusunda daha fazla bilgi edinmek ve iş süreçlerinize en uygun HubSpot çözümüne ulaşmak için benimle iletişime geçebilirsiniz. 

mehmet-akpinar-profil

Markanızı Büyütecek Adımları Keşfet

Ücretsiz ön görüşme için toplantı planlayın.
Yazar Hakkında

Dr. Mehmet Akpınar dijital dünyada markanızı büyütmeniz için yanınızda. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.